Pro majitelé nemovitostí v městské čtvrti Brno-Lesná

Vážení majitelé nemovitostí v městské čtvrti Brno-Lesná,

na první pohled by se mohlo zdát, že Vás vůbec otázka privatizace obecních bytových domů v této městské čtvrti nemusí vůbec zajímat. Naopak, můžete si myslet, že se jen snažíme levně získat nemovitost.

Městská část Brno-sever disponuje poměrně velkým množstvím obecních bytů, ve kterých žijí nepřizpůsobiví občané. Lokalita kolem ulic Cejl, Bratislavská, Francouzská a Vranovská prochází rozsáhlými rekonstrukcemi. “Spekulanti“ s dobrými informacemi a městská část Brno-sever potřebují dostat sociálně nepřizpůsobivé občany žijících v obecních bytech mimo tuto lokalitu. Kam je asi tak mohou umístit? Nebo jste si ještě nevšimli vzrůstající kriminality na Lesné?

Bytové domě, o jejichž odkup se snažíme, zdaleka nejsou v tak dobrém stavu jako Vaše a vyžadují značné investice. Možnost odkupu nemovitostí s velkými slevami je již pryč. Navíc, veřte, že svým nájemným jsme již nemovisti kolikrát i přeplatili. Z dlouhodobého hlediska na tom sice vyděláme, ale jen z toho důvodu, že místo nájemného budeme platit hypotéky a časem budou nemovistosti naše. Stejně to můžete udělat i Vy, mezi námi je jen rozdíl, že my už v těchto domech bydlíme a rádi bychom tu zůstali i nadále, protože se vážíme zatím ještě kvalitního bydlení na Lesné.

Stále si myslíte, že se Vás naše problematika netýká? Napište nám do komentáře i svůj názor.