Vyúčtování vodného a stočného

Tak nás zase vypekli …

MČ Brno-sever ignorovala projití lhůty na ocejchování vodoměrů a svedla to na nás nájemníky, že prý se o ně máme starat sami.

Samozřejmě jsme se proti vyúčtování odvolali, ale bohužel úředník postupuje podle zákonů a vůbec mi nevadí, že to není správně.

Odvolání, pod které se podepsali desítky nájemníků:
http://www.lesnaos.cz/wp-content/uploads/2014/nesouhlas-s-vyuctovanim.pdf

Odpověď od 1.městské správní:
http://www.lesnaos.cz/wp-content/uploads/2014/vyuctovani-2013-1MS.pdf

Odpověď od Bytového odboru MČ Brno-sever:
http://www.lesnaos.cz/wp-content/uploads/2014/vyuctovani-2013-OB.pdf

Zjišťujeme informace, jak k tomu vůbec mohlo dojít. Zatím poslední výmluva 1.městské správní je, že to nedostala za úkol cejchovat vodoměry.
A pan starosta Hakl říká, že v zápise z jednání s 1.městskou správní tento úkol je, ale zápis dohledá.

Tak nás zase pečou …

Setkání vedení radnice s občany 5.9.2013

Dne 5.9.2013 proběhlo setkání vedení radnice s občany, kde jsme se dozvěděli mj. i několik slibů, polopravd, kliček (každý čtenář si jistě najde svůj výraz).

Místostarosta Ing. Rostislav Hakl (ČSSD) slíbil, že do konce roku 2013 budou projednány nová pravidla prodeje obecních domů a od roku 2015 budou realizována.

Dále uvedl, že na odprodej obecních domů je uvalen STOP stav právě do doby, než vstoupí platnosti nových pravidel prodeje. Toto bylo řečeno 5.9.2013, vzápětí 1.10.2013 bylo na ZMB schváleno přeřazení do seznamu obeních domů určených k odprodeji cca 228 bytových jednotek (pro představu, jde zhruba o jednu ulici na Lesné).

Rada občanských iniciativ k.ú. Lesná

Dne 17.6.2013 vznikla Rada občasnkých iniciativ k.ú. Lesná, jejíž jsme sočástí.

V městké čtvrti Lesná neustále vznikají nová občanská sdružení. Vznikají, abychom mohli s radnicí MČ Brno-sever a MMB bojovat. Což je paradox, protože tím vlastně bojujeme se zastupiteli, které jsme si sami zvolili! Náš právní systém bohužel neumožňuje odvolat zastupitele, když neplní svoje předvolební sliby, nebo nejednají ve prospěch většiny, ale myslí pouze na svůj osobní prospěch. Takže nám vlastně nic jiného nezbývá. Členové občanských sdružení nemají honorář, narozdíl od zastupitelů, a tak všechnu činnost dělají ve svém volném čase, často i na úkor své vlastní rodiny. Aby tento čas byl alespoň efektivní, rozhodli jsme se spojit, nedělat některé kroky dvojmo a vystupovat společně.

Detaily z hlasování na ZMB Z6/015 ze dne 15.května 2012

Zpracovali jsme pro Vás tabulku, ze které je jasně vidět, jak která strana hlasovala.

Jednotlivá hlasování si můžete prohlédnot zde (PDF) nebo zde (jpg).
Kompletní zápis zasedání ZMB Z6/15 je zde. Více o systému hlasování zastupitelstva najdete tady.

Zajímavé je i procento hlasování Nehlasoval u ODS (43%), kterým ani nestálo za to hlasovat …

Bohužel, hlasy TOP 09, KDU-ČSL a KSČM nestačily k tomu, aby byly domovní celky v městské čtvrti Brno-Lesná přeřazeny do seznamu domů určených k odprodeji.

Pokud Vám záleží na privatizaci Vašeho nájemního domu, tak už jistě víte, kterou stranu volit!